Miejsce dla kobiet

Jak się przygotować do depilacji laserowej

Epilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia na ciele. Można dzięki niej usunąć włoski rosnące na nogach, twarzy, szyi, stopach czy pod pachami. Decydując się na wykonanie zabiegu warto jednak odpowiednio się do niego przygotować, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, a jednocześnie zoptymalizować jego efekty. 

Na czym polega zabieg epilacji laserowej?

Epilacja laserowa wykonywana jest w gabinecie Coco Time we Wrocławiu metodą Coolite Pro. Jest ona niemal całkowicie bezbolesna, a jednocześnie pozwala trwale usunąć włoski rosnące w niepożądanym miejscu. Warto jednak pamiętać, że zabieg należy powtarzać, co wynika z różnych faz wzrostu włosów. Włosy, które znajdują się w innej fazie wzrostu nie będą w stanie zaabsorbować wystarczającej dawki promieniowania laserowego, przez co będą w stanie się zregenerować.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

Przed decyzją o poddaniu się zabiegowi usuwania owłosienia laserem, należy przede wszystkim sprawdzić, czy nie uniemożliwiają go indywidualne uwarunkowania. Zabiegowi dla swojego bezpieczeństwa nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby posiadające rozrusznik serca lub cierpiące na infekcje wirusową lub bakteryjną, jak opryszczka. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z dermatologiem, który oceni miarodajnie, czy można poddać się zabiegowi.

Na dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu epilacji laserowej należy powstrzymać się od opalania, a także stosowania samoopalaczy. Skóra powinna być jak najjaśniejsza, bowiem epilacja laserowa polega na wychwytywaniu przez urządzenie ciemnego koloru we włoskach - pigmentów, nazywanych także melaninami. W czasie opalania ich poziom w skórze wzrasta, co może osłabić efekty działania lasera.

Na dwa-cztery tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy również zrezygnować z depilacji metodą woskową lub cukrową, a także usuwania włosków pęsetą. Wszystkie te techniki usuwania włosków deformują ich cebulki i również mogą zmniejszyć skuteczność zabiegu.

Skóra może w nadwrażliwy sposób reagować w niektórych przypadkach na działanie lasera, więc na ok. 4-6 tygodni przed zabiegiem zrezygnujmy z przyjmowania leków światłouczulających i sprawdźmy, czy popijane herbatki ziołowe również nie mają takich właściwości. Dziurawiec, nagietek, rumianek czy skrzyp polny powinno się więc zdecydowanie odstawić. Podobne działanie uczulające na światło mogą mieć leki antydepresyjne, psychotropowe, antybiotyki i sterydy. 

Przed samą epilacją laserową warto ogolić włoski w strefie, którą poddajemy zabiegowi zwykłą maszynką, pozostawiając ich trochę na niewielkiej powierzchni skóry, dzięki czemu laseroterapeuta oceni poziom melaniny i ustawi odpowiednio urządzenie. Skóra powinna być też czysta, nienasmarowana żadnymi balsamami, kremami ani innymi kosmetykami. Możemy mieć wtedy nadzieję, że zabieg będzie miał szybki przebieg i będzie skuteczny.

Powiązane artykuły

Jak masaż Kobido pomaga w odmładzaniu skóry?

Masaż Kobido jest jednym z najstarszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Ta tradycyjna japońska technika masażu od wieków służy kobieto...

25 marzec 2024 /
LU
Czytaj więcej

Zniszczone paznokcie - jak wzmocnić i odbudować paznokcie

Zniszczone paznokcie powodują ogromny dyskomfort u wielu osób. Tym bardziej że jest to ten fragment ciała, który jest najbardziej wystawiony na ekspozycję. Warto więc zadbać o ich wygląd - co też u...

28 listopad 2023 /
DB
Czytaj więcej

Farbowanie włosów w domu - co warto wiedzieć?

Dzięki różnorodnej gamie kolorów i odcieni, farba do włosów daje nam możliwość pełnej metamorfozy. Niezależnie, czy chcemy rozjaśnić, przyciemnić, czy też zmienić kolor włosów na zupełnie i...

17 lipiec 2023 /
JH
Czytaj więcej