Niedrożne jajowody przyczyną niepłodności

Niedrożne jajowody przyczyną niepłodności

Wiele par marzy o potomku. Niestety, zdarza się, że mimo regularnych i częstych zbliżeń bez stosowania środków antykoncepcyjnych, kobieta nie zachodzi w ciąże. Jeśli stan ten trwa co najmniej kilka miesięcy, warto zastanowić się, co jest jego przyczyną. Źródłem problemu często okazują się być niedrożne jajowody.

Niedrożne jajowody - co to znaczy?

Jajowody pełnią istotną rolę w reprodukcji. To właśnie w bańce jajowodu często zachodzi do zapłodnienia. Narząd odpowiada także za transport komórki jajowej do światła jamy macicy. Szacuje się jednak, że u około 13 procent pacjentek skarżących się na trudności z zajściem w ciąże diagnozowana jest niedrożność jajników - może być ona tymczasowa lub stała, całościowa lub częściowa. Narząd stracić może drożność na skutek wielu przyczyn np. stanów zapalnych, uszkodzenia ich śluzówki, endometriozy czy przebytego poronienia. Niedrożne jajowody można jednak diagnozować i leczyć na kilka sposobów.

Leczenie niedrożnych jajników we Wrocławiu

Aby przywrócić drożność jajników trzeba postawić na leczenie niepłodności. Wrocław to miasto, gdzie znajduje się gabinet dr. Macieja Zalewskiego, który pomaga w tego typu sytuacjach. Jedną z usług jest laparoskopia Wrocław prywatnie. Jest to specjalny zabieg, wykonywany w znieczuleniu ogólnym, który polega na przywróceniu funkcji i drożności jednego lub dwóch jajowodów. W tym celu wprowadza się do narządu cienki endoskop, który pozwala na obserwację zmian, a także usuwanie zrostów, polipów czy guzów. Zabieg nie wymaga długiej hospitalizacji i jest mało inwazyjny. To metoda leczenie niepłodności o wysokiej skuteczności, choć w ustalaniu prognozy, ważna jest sama przyczyna niedrożności jajowodów. 

Niestety, problem niedrożności jajowodów dotyka wiele kobiet. W wielu przypadkach problem ten da się jednak rozwiązać za pomocą laparoskopii. Ważne jest jednak, by zabieg wykonała osoba kompetentna i doświadczona. Odpowiedni ginekolog prywatny we Wrocławiu do takich spraw to dr Maciej Zalewski. W razie jakichkolwiek problemów z zajściem w ciąże, warto udać się do specjalisty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także