Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho

Myślisz, że szczotkowanie nie jest dla Ciebie, że podrażni Twoją delikatną skórę? Jak w ogóle można szorować sobie po skórze niczym niezwilżoną szczotką? Otóż szczotkowanie powinno wykonywać się szczotką z naturalnego włosia, które wcale nie jest takie szorstkie, a jego bezpośredni kontakt z suchą skórą podziała jak najlepszy peeling i produkt zwalczający cellulit.

Szczotkowanie ciała na sucho jest łatwe, tanie i przede wszystkim bardzo skuteczne. Aż dziw, że tak niewiele z nas stosuje taki rodzaj pielęgnacji. W przeciwieństwie do Azjatek, które szczotkują skórę od najmłodszych lat i dzięki temu ich ciało przez długi czas pozostaje w doskonałej kondycji. Taka forma masażu wywodzi się z Azji – jest bardzo popularna w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz w hinduskiej ajurwedzie.

Na czym polega szczotkowanie ciała?

Podczas zabiegu ścierany jest martwy naskórek, dzięki czemu pozbywamy się zanieczyszczeń ze skóry, a to sprzyja odnowie komórkowej skóry. Taka odświeżona skóra chętniej i głębiej wchłania dobroczynne składniki kosmetyków nawilżających. Co więcej, odblokowane w ten sposób pory przywracają skórze możliwość oddychania. Im bardziej dotleniona jest skóra, tym młodziej i bardziej promieniście wygląda.

Jak szczotkować ciało?

Sposób szczotkowania jest bardzo istotny. Najważniejsze jest natężenie i kierunek ruchów – powinny być długie, posuwiste i muszą być wykonywane w kierunku serca. Przy pierwszych kilku ruchach taki masaż może wydać się nieprzyjemny, ale nie zrażaj się tuż na starcie. Efekty, jakie daje szczotkowanie, wynagrodzą Ci początkowy dyskomfort. A w niedługim czasie polubisz wręcz ten rodzaj pobudzającego masażu. Warto na początku wykonywać ten zabieg nieco delikatniej, tak by przyzwyczaić ciało do nowego doznania. Całość tego pielęgnacyjnego rytuału powinna trwać około 5-10 minut.

  1. Szczotkowanie zacznij od rąk. Zaczynając od palców, wnętrza dłoni i nadgarstków, przechodząc posuwistymi ruchami wewnątrz i na zewnątrz ręki, aż do barków.

  2. Teraz czas na nogi – posuwistym długim ruchem szczotkuj najpierw wierzch i spód stóp, a następnie idź w górę, masując łydki i uda.

  3. Brzuch i klatkę piersiową ze względu na ich wrażliwość szczotkuj bardzo ostrożnie i delikatnie.

  4. Stawy i miejsca, gdzie znajdują się węzły chłonne, masuj, wykonując okrężne ruchy szczotką.

  5. Omijaj miejsca, w których skóra jest uszkodzona: rany, stany zapalne i żylaki.

Jak przygotować ciało do szczotkowania na sucho?

  1. Kup drewnianą szczotkę z naturalnym włosiem. Znajdziesz taką w wielu drogeriach oraz sklepach z produktami ekologicznymi. W zależności od sklepu, do wyboru są takie z paskiem do założenia na dłoń, z uchwytem w formie gałki lub z długim trzonkiem, który pozwoli sięgnąć także do pleców.

  2. Skóra przed szczotkowaniem musi być czysta, bez jakichkolwiek preparatów na sobie – nie może być posmarowana balsamem czy olejkiem.

  3. Dobrze jest wykonywać ten zabieg tuż przed prysznicem, aby później, w czasie kąpieli woda spłukała złuszczony naskórek i zanieczyszczenia. Po szczotkowaniu skóra jest gotowa na wchłonięcie w głąb naskórka substancji nawilżających i odżywczych z balsamu.

  4. Można też stosować szczotkowanie rano, przed rozpoczęciem dnia, aby dodać sobie energii do działania, dzięki pobudzonemu krążeniu.

Zalety szczotkowania na sucho

Masowanie szczotką pobudza krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny, który usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Codzienne szczotkowanie skóry na sucho gwarantuje zauważalną poprawę jej wyglądu, a także ogólnego samopoczucia. Widoczne odmłodzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu czy redukcja cellulitu to tylko niektóre z korzyści, jakie przynosi wprowadzenie tego zabiegu do codziennej rutyny. Regularne szczotkowanie skóry na sucho zapewni także wyrównanie jej kolorytu i struktury, sprawi, że będzie ona bardziej napięta i gładka. Codzienny masaż szczotką ujędrni skórę i przyczyni się do kształtowania smuklejszej sylwetki.

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także