Jak zacząć wytwarzać własną biżuterię?

Jak zacząć wytwarzać własną biżuterię?

Jak zacząć wytwarzać własną biżuterię?

Obecna moda na życie EKO i korzystanie z produktów pochodzących z recyklingu przyczyniła się do tego, że wytwarzanie własnej biżuterii w domu spotyka się z dużą aprobatą. Dlatego coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn tworzy sobie w domowym zaciszu małą fabrykę do produkcji rękodzieła. Dlaczego warto to robić? Co jest potrzebne na początek? Jak zacząć?  

Dlaczego warto wytwarzać własną biżuterię?

Niektórzy zastanawiają się, po co wytwarzać własną biżuterię, skoro można ją kupić w sklepie. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Każdy miłośnik rękodzieła z pewnością robi to z innego powodu. Można jednak wymienić kilka zalet wytwarzania własnej biżuterii. Pierwszą z nich jest to, że możemy stworzyć bransoletkę, łańcuszek czy kolczyki dopasowane do nas pod każdym względem. Wybieramy kolory, kształty, rodzaj zapięcia, rozmiar itp. Kupując gotową biżuterię w sklepie, nie mamy aż tak dużej swobody. 

Kolejną zaletą jest duża oryginalność produktów. Możemy zrobić to, na co mamy ochotę, nawet jeśli poniesie nas fantazja. Właśnie to czyni własnoręcznie zrobioną biżuterię tak oryginalną. Możemy mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał takiej samej bransoletki czy kolczyków, jak my. 

Oprócz tego wykonywanie biżuterii w domu jest dla wielu osób sposobem na pozbycie się negatywnych emocji i rozładowanie stresu. 

Co jest potrzebne do robienia biżuterii w domu?

Jak zacząć wytwarzać własną biżuterię? Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w akcesoria. Jakie? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biżuterii chcemy zrobić oraz jakiej techniki będziemy używać. Do zrobienia najprostszej bransoletki wystarczy sznurek bawełniany, końcówka, zapięcie, klej oraz ozdoby (według uznania). 

Jeśli spodoba nam się takie zajęcie, możemy systematycznie powiększać swój asortyment i kupować kolejne akcesoria do wyrobu coraz to piękniejszej biżuterii. 

Jak nauczyć się wytwarzać własną biżuterię?

Aby nauczyć się wytwarzania własnej biżuterii w domu, musimy mieć przede wszystkim dużo cierpliwości. Pamiętajmy, że nie od razu wszystko będzie nam wychodzić, ale nie warto się poddawać po kilku próbach. 

Sposoby wytwarzania biżuterii są różne, dlatego nie warto uczyć się wszystkiego od razu. Najlepiej zacząć od prostych bransoletek lub kolczyków. W internecie możemy znaleźć mnóstwo poradników na ten temat. Artykuły, podcasty czy filmy video na YouTube z pewnością pomogą nam postawić pierwsze kroki. Jeśli nauczymy się podstaw, po pewnym czasie będziemy mogli improwizować i wykonywać biżuterię według własnego pomysłu. 

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także