Popularne pojemności opakowań kosmetycznych

Popularne pojemności opakowań kosmetycznych

Kosmetyki sprzedawane w sklepach mają rozmaite opakowania. Różnią się one pomiędzy sobą materiałem, z którego są zrobione, ale także kształtem, czy też pojemnością. Nie można się temu specjalnie dziwić. Firmy produkujące opakowania dbają o to, aby ich oferta była jak najbardziej zróżnicowana. Tak szeroki wybór przeróżnych opakowań sprawia, że producenci kosmetyków nie mają większego problemu z dopasowaniem odpowiedniego pojemniczka do produkowanego przez nich produktu.

Jaką pojemność wybrać?

Opakowania na kosmetyki nie tylko muszą zapewniać bezpieczeństwo substancjom w nich umieszczonych, ale powinny być też praktyczne w codziennym użytkowaniu. Butelka szklana 100ml zaopatrzona w atomizer będzie zatem doskonałym rozwiązaniem dla kosmetyków o płynnej formule. Świetnie się sprawdzi jako opakowanie toników do twarzy, aromatycznych wód kwiatowych, odżywek do włosów, mgiełek do ciała, czy też olejków pielęgnacyjnych.

Podobne zastosowanie znajdzie butelka aluminiowa 200ml. Tego rodzaju opakowanie ma tę zaletę, że jest niezwykle lekkie, a zarazem wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Świetnie sprawdzi się zatem w podróży, tym bardziej że skutecznie zabezpiecza zawartość, przed promieniowaniem UV. Będzie idealnym pojemnikiem na kosmetyki do stylizacji włosów. Doskonale się także nada jako opakowanie do innych kosmetyków o płynnej konsystencji.

Butelki pet - praktyczne pojemniki na kosmetyki

Kosmetyczne opakowania są wykonane z przeróżnych materiałów, ale najpopularniejsze są te zrobione z tworzyw sztucznych. Do ich produkcji wykorzystuje się politereftalan etylenu. Z łatwością można z niego wyprodukować opakowania o różnych kształtach i pojemnościach. Butelka pet 300ml zrobiona z tego materiału będzie idealnym pojemnikiem na mydło w płynie, szampon, czy też płyn do kąpieli. Ten rodzaj opakowania sprawdzi się także do innych, płynnych kosmetyków. Zaopatrzona w praktyczny atomizer ułatwi ich aplikację.

Opakowania kosmetyczne o małych pojemnościach i ich zastosowanie

Przemysł kosmetyczny potrzebuje różnych rodzajów opakowań. Wykorzystuje duże pojemniki, ale także te o niewielkich pojemnościach. Do pakowania kosmetyków stosowane są zarówno szklane opakowania, jak i te, wykonane z tworzyw sztucznych. Maleńka butelka 10 ml, czy też niewielki słoik 10 ml także znajdują powszechne zastosowanie. Doskonale sprawdzają się jako opakowania do produktów kosmetycznych, które stosuje się w minimalnych ilościach. Połączone z pipetą, czy bardziej praktyczną pompką zdecydowanie ułatwiają aplikację kosmetyków znajdujących się w ich wnętrzu.

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także