Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Decydując się na otwarcie gabinetu SPA, salonu fryzjerskiego czy studia tatuażu, będziemy potrzebować odpowiednie wyposażenie salonu kosmetycznego. Niezbędne będą nowoczesne urządzenia do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a także odpowiednie meble.

Otwieramy salon kosmetyczny – od czego zacząć?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne i stosunkowo nieduże urządzenie, które może zastąpić wiele innych sprzętów. Dzięki swojej uniwersalności znakomicie sprawdzi się w klinice medycyny estetycznej, czy w gabinecie SPA. Coraz więcej renomowanych salonów kosmetycznych decyduje się na zakup kombajnu kosmetycznego i wykorzystuje go m.in. do wykonywania poniższych zabiegów:

  • mikromasaże,
  • dezynfekcja i waponizacja skóry,
  • zabiegi oczyszczania skóry – mikrodermabrazja,
  • peeling kawitacyjny,
  • mezoterapia,
  • sonoforeza i jonofereza,
  • światłoterapia LED,
  • makijaż permanentny.

Wyposażając salon piękności, często sięga się po stolik kosmetyczny. Jest to przenośny mebel, często na kółkach. To na nim można rozłożyć wszystkie potrzebne akcesoria do rytuałów kosmetycznych i przemieszczać go zależnie od potrzeb do kolejnych stanowisk w salonie. Pomocnik kosmetyczny jest niezastąpiony w pracy fryzjera i kosmetyczki. Pozwala na uporządkowanie akcesoriów i kosmetyków.

Często niedocenianym, a bardzo ważnym elementem gabinetu jest taboret kosmetyczny. Wybór wygodnego fotela jest niezwykle istotny, gdyż zabiegi trwają najczęściej kilka godzin. Długie sesje to domena gabinetów SPA i salonów tatuażu. Osoba wykonująca zabieg powinna czuć się komfortowo, dlatego tak ważny jest wygodny taboret. Przy takich aktywnościach świetnym wyborem będzie kosmetyczny fotel z oparciem. W przypadku mniej czasochłonnych zabiegów lepszy będzie ergonomiczny taboret na kółkach bez oparcia z wyprofilowanym siedziskiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble kosmetyczne do salonu?

Wybierając meble do gabinetu, zdecydujmy się na te, które są bardzo dobrej jakości i mają wymagane atesty. Materiały, z których są wykonane meble, powinny być wytrzymałe i odporne na częste mycie i dezynfekcje.

Oprócz funkcjonalności ważne są także walory estetyczne. Zachowanie ładu i dobra organizacja stanowiska pracy, pozytywnie wpływają na wizerunek salonu. Szeroka gama eleganckich mebli kosmetycznych sprawia, że jest duża szansa na znalezienie czegoś pasującego do stylistyki swojego salonu. Sprzęty wpiszą się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny wystrój. Tuż po przekroczeniu progu gabinetu, każdy klient i klientka powinien poczuć się jak wyczekiwany gość. Taki efekt otrzymamy, oferując najwyższą jakość oferowanych zabiegów, właściwe podejście do osób odwiedzających, ale równie istotny jest odbiór wizualny samego salonu.

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także