Makijaż dopasowany do koloru oczu

Makijaż dopasowany do koloru oczu

To nie makijaż sprawia, że wyglądamy pięknie. To nasze poczucie, że lubimy siebie samą sprawia, że roztaczamy wokół siebie pozytywną aurę. Czasem jednak makijaż potrafi dodać pewności siebie. Najpewniejszym rozwiązaniem będzie makijaż oka dopasowany do koloru naszej tęczówki – dzięki temu zawsze nasze oczy będą wyglądały atrakcyjnie.

Wrażenie dopasowania kolorystycznego oparte jest na kole barw. Kolory współgrające ze sobą to te, które występują naprzeciwko siebie.

Makijaż dla niebieskich oczu

Niebieskie oczy zostaną szczególnie mocno wyeksponowane, jeśli użyjemy odcieni pomarańczowych i żółtych. Wówczas, na zasadzie kontrastu, niebieska tęczówka będzie się bardzo wyróżniać. Delikatna niebieska barwa równie dobrze będzie wyglądać jedynie z czarną kreską lub – jeszcze delikatniej – z samymi podkreślonymi na czarno rzęsami. Te wskazówki dotyczą także osób o szarej tęczówce oka. 

Makijaż dla zielonych oczu

Dla zielonych oczu sprawdzonym i zawsze dobrym rozwiązaniem będą cienie do powiek w fioletowych i różowych odcieniach. Taki makijaż oka będzie zwracał uwagę, chociaż by ze względu na pozytywne skojarzenia z naturą – zielenią trawy i licznych kwiatów w rozmaitych odcieniach różu i fioletu.

Makijaż dla brązowych oczu

Siłę ciemnych, brązowych oczu uwydatnią przede wszystkim wszelkie odcienie niebieskiego. Także kolory z pogranicza, jak butelkowa zieleń czy fiolet, przykują wzrok innych do Twojego makijażu. Pamiętaj jednak, że przy tak ciemnym kolorze oczu, jasne, delikatne cienie „zginą”. Jeśli zatem chcesz podkreślić swoje spojrzenie, zdecyduj się na nasycone kolory cieni do powiek.

Rozwiązaniem dla tych, którym zależy jedynie na delikatnym podkreśleniu oczu, będą z pewnością cienie w kolorze złotym z subtelnym połyskiem.

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także