Jak nakładać podkład? - pędzlem, gąbką czy palcami?

Jak nakładać podkład? - pędzlem, gąbką czy palcami?

Podstawą zjawiskowego makijażu jest nieskazitelna cera. Stanowi ona swego rodzaju płótno pod to, co stworzymy na powiekach czy jakim kolorem podkreślimy usta. Jak sprawić, aby podkład na naszej twarzy wyglądał dobrze przez cały dzień? Która metoda aplikacji podkładu jest najlepsza? 

Jakim pędzlem aplikować podkład na twarz?

Samo wybranie pędzla, jako narzędzia do nakładania podkładu, to jeszcze nie koniec drogi. Trzeba jeszcze wiedzieć, jakim rodzajem pędzla będziemy to robić. Wyróżniamy 4 rodzaje pędzli:

- tzw. duo fibre (mają w sobie dwa rodzaje włosia: krótkie, naturalne w kolorze czarnym i dłuższe – syntetyczne, białe),

- „koci języczek” (zakończone na półokrągło lub w szpic),

-„flat top” (płaski, gęsty)

- tzw. kulka (gęsty, ale zakończony na okrągło).

To, jak komfortowo będzie nakładać się podkład zależy też od konsystencji samego podkładu - czy jest bardziej płynny, gęsty, kremowy, w pudrze. Tę technikę wybierają przede wszystkim profesjonalni makijażyści. Wybór pędzla, jako narzędzia do aplikacji podkładu, pozwala na stopniowe zwiększanie kryjącego efektu.

Aby nałożyć podkład przy pomocy pędzla, należy wcześniej zwilżyć delikatnie włosie np. hydrolatem lub mgiełką do twarzy. Pędzel ma być zwilżony, nie mokry! Następnie zbierz porcję podkładu pędzlem i stemplującym ruchem nakładaj kosmetyk na twarz.

Nakładanie podkładu gąbeczką

Wybranie tej metody pozwala osiągnąć bardziej naturalny, dzienny efekt. Tutaj również przed zetknięciem podkładu z gąbką, najpierw należy ją zmoczyć wodą. I w tym przypadku chodzi już o naprawdę porządne zmoczenie gąbki tak, aby zwiększyła swoją objętość. Gdy już gąbka “spuchnie”, wyciśnij z niej nadmiar wody. Tak przygotowany aplikator można zanurzyć w podkładzie. Przykładaj ją także stemplującymi ruchami. Jeśli będziesz rozcierać kosmetyk, nie uzyskasz równomiernego krycia.

Aplikacja podkładu do twarzy palcami

To najprostsza i najpopularniejsza metoda nakładania podkładu na twarz. W odróżnieniu od poprzednich dwóch sposobów, ten nie wymaga wcześniejszego zwilżania “narzędzia” czyli opuszków palców. Nakładanie podkładu palcami będzie najlepszym wyjściem w przypadku kosmetyków o konsystencji musu czy też fluidu. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać go bezpośrednio z opakowania. Wcześniej nałóż porcję na grzbiet dłoni i z niej dopiero aplikuj podkład na twarz, rozcierając go dokładnie. Dzięki wcześniejszemu ogrzaniu kosmetyku przez kontakt ze skórą, lepiej wtopi się on w Twoją cerę - unikniesz efektu maski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także