Krople do podrażnionych oczu

Krople do podrażnionych oczu

Co podrażnia?

 

Szukając rozwiązania problemu, w pierwszej kolejności musimy zastanowić się, co powoduje ten stan i postarać się ograniczyć wpływ tego czynnika. Do najważniejszych na które mamy wpływ możemy zaliczyć przede wszystkim długotrwałe wpatrywanie się w ekrany telefonu, tabletu, telewizora czy komputera. Skupienie na oglądanych treściach powoduje, iż zmniejsza się częstotliwość mrugania i nawilżania gałek ocznych za pomocą filmu łzowego. Nie mniejszy negatywny wpływ ma przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, samochodzie, ale także ogrzewanie powodujące wysychanie nie tylko skóry, lecz także właśnie oczu.

Do czynników etiologicznych należy także dopisać wszelkie nieprawidłowości anatomiczne i fizjologiczne oraz urazy mechaniczne, które powinny zostać zdiagnozowane i leczone przez lekarza.

 

Jak walczyć z podrażnieniami?

Podstawą w zmaganiach z suchością, pieczeniem i zmęczonymi oczami jest regularne dostarczanie nawilżenia w postaci kropli. Szczególnie ważne jest, by posiadając soczewki wybrać krople do oczu, które można stosować w trakcie noszenia szkieł kontaktowych. Do takich produktów możemy zaliczyć krople z serii Blink firmy Acuvue. W zależności od natężenia dyskomfortu możemy wybrać pomiędzy wersją Contacts i Intensive. Oba te preparaty w składzie posiadają znany z dobroczynnych właściwości hialuronian sodu. Bierze on udział w przywracaniu stabilności filmu łzowego. Łagodniejsza wersja nawilża oczy, pozwala przywrócić komfort i jakość widzenia, a także zmniejszają nieprzyjemne odczucia towarzyszące podrażnieniu. Jeśli nasz problem jest poważniejszy, polecamy opcję Intensive – więcej informacji znajdziesz na https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu

 

Krople do oczu oprócz klasycznego działania przynoszą długotrwałą ulgę oraz utrzymują prawidłowe nawodnienie powierzchni gałki nawet przez godzinę. W celu pomocy użytkownikom o wyjątkowo wymagających oczach, do produktu dodano substancję, której zadaniem jest wzmaganie łagodzącego działania środka.

Posiadacze wrażliwych oczu nie powinni także zapominać o nawadnianiu organizmu od wewnątrz i unikaniu sytuacji, które mogą spotęgować podrażnianie i wysuszanie narządu wzroku. Uważajmy na pracę przy sprzętach elektronicznych, często mrugajmy, a pracując w klimatyzowanym pomieszczeniu, starajmy się spędzać przerwę na świeżym powietrzu.

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także