Jak wybielić zęby? - uważaj na te domowe sposoby

Jak wybielić zęby? - uważaj na te domowe sposoby

Zęby poniekąd stanowią o stanie całego organizmu. To nasza wizytówka, która jest istotna w kontaktach międzyludzkich, a także świadczy o naszej higienie. W internecie można natknąć się na kilka domowych sposobów na wybielenie zębów. Są one jednak dość wątpliwe...

Naturalne metody mają to do siebie, że potrzeba stosunkowo dużo czasu, aby przyniosły zauważalny efekt. Tak też jest ze stosowaniem niektórych domowych sposobów na wybielenie zębów. Każdy chyba słyszał o rozjaśniających właściwościach soku z cytryny czy o sodzie oczyszczonej, która działa wybielająco. Ale uwaga! Mimo że są to naturalne produkty, nie można ich stosować do wybielania tak beztrosko.

1. Wybielanie zębów sokiem z cytryny

Wcieranie w zęby świeżego soku z cytryny nie może przynieść długotrwałych efektów. Wprawdzie kwas cytrynowy ma silne działanie, ale w przypadku zetknięcia z powierzchnią zęba, doprowadzi on raczej do utraty tkanek twardych zębów oraz ich demineralizację. To z kolei może bezpośrednio prowadzić do nadwrażliwości.

2. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Podobnie jest z wysokim stężeniem sody oczyszczonej. Ona również ma właściwości wybielające, jednak nie powinna być stosowana do wybielania zębów na dłuższą metę, ponieważ ma negatywny wpływ na szkliwo. Przez to zęby może przez jakiś czas będa bielsze, ale tym samym staną się słabsze i bardziej podatne na kolejne przebarwienia.

3. Wybielanie zębów węglem aktywnym

To akurat najmniej destrukcyjna metoda na wybielanie zębów. Węgiel pochłania zanieczyszczenia, a także ściera osad nazębny. Jego zaletą jest też łatwa dostępność w aptekach. Wystarczy wymieszać zawartość 2-3 kapsułek węgla z łyżką oleju kokosowego lub sezamowego i umyć tą mieszanką zęby. Zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu, ale osoby o wrażliwych zębach powinny go unikać, a na pewno nie przesadzać z częstotliwością.

Jak dbać o zęby, żeby były białe?

Podstawą dobrego wyglądu jest pielęgnacja. Zębów również to dotyczy. Profilaktyką jest mycie zębów rano i wieczorem, a także po każdym posiłku. Ponadto zanim zaczniesz się starać o lśniący uśmiech, wybierz się do dentysty, który usunie kamień odkładający się na zębach. Tak przygotowany, sprawdzony przez specjalistę stan uzębienia, można poddawać procesom wybielania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz także